Lorlu Biber Kavurması

Posted by Chef

Lorlu Biber Kavurması

Lorlu biber kavurması kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacak. Denemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin. Lorlu biber kavurması kahvaltıya misafiriniz gelecekse ne yapsam güzel ve değişik olsa diye düşünenlere mükemmel bir seçenek. Biber kızartması başlı başına lezzetli bir ikram ancak soğan ve lorla buluştuğunda çok daha muhteşem haale geliyor.

Lorlu biber kavurması misafirlerinize hiç düşünmeden yapabileceğiniz mükemmel lezzetli kahvaltılık ikram çeşiti. biber kavurması konya yöresine aittir. Konyaya gittiğinizde kahvaltı sofralarınızda bulacağınız bu lezzeti sizlerde deneyin… Öğlen oturmalarında poğaça ve böreklerinizin yanınada hiç çekinmeden yapabileceğiniz bir tarif. Üstelik çok kısa süre de, çok kolaylıkla ve çok az bir malzemeyle yapabileceğiniz kahvaltılık sıcak tarifi. Şimdiden yapacaklara afiyet olsun.

Malzemeler

12 adet biber (çerliston ve köy biberi karışık)
1 adet soğan
2 ykaşığı zeytinyağı
Bir çorba kasesi kadar yağsız lor peyniri

Yapılışı

1.biber kavurması için öncelikle soğanlarımızı küçük küçük doğrayıp zeytinyağımızı koyduğumuz tencereye alıyoruz, soğanlarımız pembeleşince küçük küçük doğradığımız biberlerimizide tenceremize alıyoruz

2.Biberler suyunu bırakıp tekrar çekene kadar kavuruyoruz. Suyunu çekince yağıyla biraz daha kavurup üzerine lor peynirlerimizi döküp karıştırıyoruz. Lorlu biber kavurmamız servise hazır.

  1. AFİYET OLSUN…YOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMMAYIN…
(Visited 111 times, 1 visits today)